Presentationer Kunddag 26 april
Den 26 april genomfördes den årliga Kunddag Stockholm på Science Tower i Kista. Nedan kan du hämta och se några av Kunddagens presentationer. Vill du veta mer eller har någon fråga finns kontaktinformation till de personer som höll i presentationerna.
Kundpresentation HKC
Ulf Swahn, vd på HKC berättade om sina och företagets erfarenheter från deras utvärdering, val och implementations av nytt affärssystem samt den förändringsprocess bytet innebar.
Kontaktinformation: Ulf Swahn, telefon: +46 (0)40 671 22 39 , e-mail: ulf.swahn@hkc.se
Beslutsstöd
En presentation om tillgång till information för enskilda och alla medarbetare i syfte att effektivisera processer och stimulera egna initiativ. Allt från avancerade försäljningrapporter i Qlik till vad man ska tänka på innan, under och efter ett beslutsstödsprojekt. Dessutom operativa dashboards som används av både olika kunder och Systemstöd, vilket handlar om realtidsinformation för egna beslut.
Hämta presentation om beslutsstöd här >
Kontaktinformation: Sara Johansson, telefon: +46 (0)70 766 26 06, e-mail: sara.johansson@systemstod.se
Webblösningar med Jeeves
Presentation av nyheter i vår webbplattform som är integrerad med Jeeves affärssystem. Visning av olika webblösningar inom till exempel e-handel, tid- och utläggsrapportering på webb och smartphone.
Hämta presentation om webblösningar med Jeeves här >
Kontaktinformation: Andreas Eriksson, telefon: +46 (0)733 866725, e-mail: andreas.eriksson@systemstod.se
Jeeves affärssystem
Tips & fix i Jeeves affärssystem och nyheter i senaste versionen.
Hämta presentation om nyheter, tips & fix i Jeeves affärssystem här >
Video 1 om Jeeves Intellisense >
Video 2 om Jeeves Intellisense >
Video 3 om Jeeves Intellisense >
Video 1 om Jeeves Dynamiska rapporter >
Video 2 om Jeeves Dynamiska rapporter >
Video om avbetalning av kundfakturor - uppsättning >
Kontaktinformation: Younas Negasi, telefon: +46 (0)70-525 58 30, e-mail: younas.negasi@@systemstod.se
Molnet, vad är det på riktigt?
Presentation med information om skillnader mellan olika "moln" och hur kunden Washtec valde driftsplattform för sitt Jeeves affärssystem.
Hämta presentation om molnet, vad är det på riktigt? här >
Kontaktinformation: Jari Koskela, telefon: +46 (0)70-257 21 40, e-mail: jari.koskela@systemstod.se
Kundresan - en berättelse om Bonnier
En presentation som beskriver ett kundcase där integrationslösningar har varit och är direkt avgörande för ny verksamhet och nya affärer.
Hämta presentation om Kundresan - en berättelse om Bonnier här >
Kontaktinformation: Jari Koskela, telefon: +46 (0)70-257 21 40, e-mail: jari.koskela@systemstod.se